Permakulturní komunita v Ráji

15.6. 2022admin1

Tenhle článek se už chystám napsat hezky dlouho. Je to vlastně taková Vesmírná objednávka, která se momentálně přesouvá z pozice myšlenky do digitální podoby a už je jen krůček od manifestace. Píšu to tobě, milý čtenáři, jež toužíš po naplněném životě v přírodě a v souladu s ní. Tobě, kdo máš rád svůj klid, ale miluješ také lidi a zvířata, nebojíš se práce, rád si spoustu věcí uděláš sám, chceš si život zjednodušit tím, že nehromadíš věci, ale dokážeš žít v malém domečku – tiny house. Jsi sám/sama nebo s partnerem, možná máš také odrostlé děti, které buď ještě bydlí s tebou nebo už jsou z hnízda venku. Pokud se v tom poznáváš, jen ještě nemáš ten „tiny house“, čti dál…

Možná jsi právě ten/ta, koho teď Vesmír volá k nám. My tady už 15 let tvoříme náš kousek permakulturního ráje, je nám tu skvěle, jen je to tu pro jednu rodinu velké a také díky péči o zvířata nám začíná chybět víc svobody, kterou získáme, pokud se o to tady začnem s někým dělit.

Takže bychom chtěli postupně najít 3-4 jednotlivce nebo páry/rodiny, kteří by tu chtěli bydlet ve svém vlastním tiny home – je možné si ho i postupně na místě postavit. Na zkoušku je možné si tu zaparkovat karavan nebo maringotku a bydlet v něm a tiny house si postupně postavit.

K dispozici ti dáme kus půdy na pěstování zeleniny i prostor na sázení stromů, případně je možné se domluvit i o chovu některých zvířat (např. koz). Podělíme se s tebou o vajíčka od slepic a mléko od kraviček s tím, že se podělíme i o péči o ně. Postupem času by to mohlo fungovat tak, že každý bude mít jeden den v týdnu péči o krávy a slepice a současně si ten den bude zpracovávat i mléko a vejce. Jednou za měsíc to pak vyjde i na službu o víkendu. Pro případ dovolených nebo výletů se samozřejmě můžeme různě prostřídat. Takže všichni budeme mít svobodu užívat si volných víkendů i dovolených a přitom můžeme mít dary od našich milovaných a opečovávaných kraviček a slepiček. Máme i koně, takže je možné na nich i jezdit.

Je toho ještě hodně, co můžeme nabídnout a máme plány, které radost ze života v přírodě ještě podpoří, ale to probereme osobně.

Ještě je asi dobré vědět, že hledáme někoho, kdo už je buď finančně zabezpečený, nebo má práci, kterou může dělat z domova, aby nemusel řešit každodenní dojíždění a časové závazky, které by mu bránily užívat si výhod klidu maličké vesnice uprostřed lesů a zbytečně by jemu i nám do života vnášely stres. Na dojíždění do práce má tohle místo totiž spíš nevýhody. Také je potřeba, abys měl auto, protože ve vsi není ani obchod a bez auta je zde těžké být nezávislý (zejména v zimě).

Díky tomu, že si tu člověk vypěstuje hromadu jídla a od slepiček a kraviček získá další zdroje potravy, tak se tu dá žít velmi skromě i s malým rozpočtem. Nečekáme ani žádný velký nájem, spíš bychom upřednostnili pomoc na farmě výměnou za místo na bydlení a pěstování. Vše je na domluvě.

Teď ještě vyjmenuji několik našich zájmů, které kdyby se protly, tak by to bylo příjemné, ale není to podmínkou – jóga, bylinkaření, přírodní kosmetika, markrobiotika, ajurvéda, bubnování, hudba, meditace, energetická nezávislost, permakultura, technologie přiznivé pro přírodu ….

A na závěr pár slov o nás – jsme česko-americká rodina s dvěma dcerami 16 a 14 let. Děti jsou od začátku v montessori školách, my se věnujeme vzdělávání a IT a pracujeme z domova. Oba se stále vzděláváme a jsme aktivní. Hlavním jazykem u nás je angličtina.

Takže pokud máš chuť se k nám vypravit a tyhle a další možnosti probrat, ozvi se nám a rádi tě poznáme. Uvítáme, když nám nejprve napíšeš něco o sobě na email michaela@permadise.cz

Komentáře
 1. Martina Modřínská napsal:

  Krásný den přeji, Vaše výzva mne rozsvítila den, velice ráda bych se s Vámi propojila Žijí v tuto chvíli sama, mám 2 dospělé dcery a začínám novými etapu života.
  Budu ráda za odezvu.
  Martina Modřínská

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Chcete dostávat novinky?

  Dejte nám svou emailovou adresu a my vám občas dáme vědět, co je nového.

 • Kategorie