Pronajmeme byt se zahradou a možností hospodařit na farmě

14.12. 2019admin0

Aktualizace: byt je pronajatý

Ve stejné malebné vesničce v Českém ráji zvané Srbsko kde máme náš permakulturní eko-ranč – farmu, máme také malý domek s bytem 3+kk a zahradou cca 600 m2. Hledáme nájemce a moc bychom si přáli, aby to byl někdo nakloněn podobnému životnímu stylu jako žijeme my k čemuž patří i to, že by jsme si vzájemně vypomohli v době dovolených nebo nemoci, abychom se od hospodaření mohli občas vzdálit.

dum1

Mapa umístění vesnice:

  • Mladá Boleslav 20 km
  • Turnov 15 km
  • Mnichovo Hradiště 15 km
  • Jičín 27 km
  • Praha (Černý Most) 68 km

dum-back

O bytu

Byt je v patře v domečku se zahradou. Má vlastní vchod a schodiště.

vlastni-vchod

Velký slunný obývák s kuchyňským koutem, částečně zařízený nábytkem (možno po domluvě odstranit). Výhled na Komárovský rybník. Dvě ložnice, koupelna s vanou a samostatné WC. Topení možné v kamnech na dřevo a/nebo elektrickými přímotopy. Letos v létě jsme zrekonstruovali komín a zakoupili sporák na dřevo s troubou, takže lze vařit a zároveň vytápět. Rozloha bytu je celkem cca 90 m2. V přízemí domu je kancelář, kterou obývá 1-2 zaměstnanci většinou jen do 15 hodin během pracovních dní.

IMG_4934

IMG_4930

O zahradě

U domu je zahrada o rozloze cca 600 m2 obehnaná plotem a u plotu je vysázený živý ploz z habrů, který už je tak vysoký, že dává příjemný pocit soukromí. Na zahradě je vrba, záhonek jahod a pár keřů rybízu a zbytek je trávník. Uvítáme ale vysázení dalších rostlin – keřů, stromů, záhonů. Zahrada je jen málo nad úrovní rybníka, takže je dobře zásobená vláhou a  vše dobře roste. Navíc je zde i mělká studna, kde je voda na zalévání.

zahrada-apartment

terasa

O dalších možnostech

Hospodaření a chov užitečných zvířat

Nájemce bytu, který by měl zájem hospodařit, by si mohl (za symbolickou cenu) pronajmout další pozemky. Jeden pozemek je jen asi 100 m od zahrady a je to cca 7000 m2 vhodných buď k chovu koz nebo ovcí, nebo k sečení trávy, případně pěstování něčeho. Dále je možné pronajmout menší pozemky (cca do 1 ha) na pěstování zeleniny nebo jiných rostlin u nás na ranči (cca 300 m od domu). Moc bychom uvítali někoho, kdo by chtěl chovat kozy. Dříve jsme je sami měli a moc se nám po nich a také po kozím sýru stýská. Jsme schopni se o ně i postarat v případě dovolené, nemoci apod.

Dále bychom uvítali (přesněji řečeno preferovali), pokud se někdo chtěl podílet na péči a dojení naší kravičky – Jersejky. Dává spoustu mléka, děláme z ní sýry, tvaroh, máslo a jiné dobroty, ale pro jednu rodinu je toho moc a také spousta práce. Takže bychom si rádi domluvili výpomoc tak, aby obě rodiny měly hojnost mléka a bylo to oboustranně výhodné. Skvěle funkční dojičku máme a kravička je moc hodná.

Máme 3 vlastní koně a za určitých okolností by přicházelo v úvahu i ustájení dalšího koně.

Možnost přivýdělku

Dále by byla možná i placená práce na několik hodin týdně pro někoho, kdo by měl zájem o výpomoc v domácnosti a na farmě.

Práce u nás by ale nebyla na plný úvazek a pozemky jsou svou velikostí spíše na rodiné hospodaření, takže bude třeba, aby nájemce měl ještě další zdroj příjmů.

Je potřeba mít vlastní auto

Také je dobré rovnou vědět, že naše vesnička uprostřed luk a lesů není dobře přístupná hromadnou dopravou, takže je nutné vlasnit auto. Nejbližší obchod je 6 km, supermarket 15 km, lékař 6 km, bankomat 8 km, alternativní škola 15 km (špatně dostupná autobusem), běžná škola dostupná autobusem 6 km apod.

Možnost sdílení kanceláře a skladových prostor

Máme také možnost sdílet kompletně zařízenou kancelář s prostorem na vedení obchodních schůzek nebo pořádání malých kurzů (do 10ti lidí) a sklad, kde je momentálně celkem dost místa. Pronajali bychom takovéhle sdílení za rozumnou cenu nebo za protislužbu.

zahrada2

zahrada

Děti

Pokud by se našla rodina s dětmi, uvítáme to. V dojezdové vzdálenosti jsou alternativní školy i školky. Jsou zde i školy, které zastřeší domácí školáky.

Cena

Cena za pronánem bytu je XX 000 Kč měsíčně. V ceně je i připojení k internetu. Energie se platí dle aktuální spotřeby – elektroměr a vodoměr jsou nainstalovány. Dále se platí vývoz septiku a popelnice. Zálohy na spotřebu těchto služeb jsou 2500 Kč měsíčně a většinou to bohatě stačí. Požadujeme vratnou kauci ve výši XX 000 Kč.

Kontakt

Pokud máte jakékoliv otázky, nebo se chcete přijet podívat, kontatujte nás na info@ranchsrbsko.cz nebo tel. 608 476 041.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chcete dostávat novinky?

    Dejte nám svou emailovou adresu a my vám občas dáme vědět, co je nového.

  • Kategorie