Pronajmeme byt se zahradou a možností hospodařit na farmě

Aktualizace: byt je obsazený

Ve stejné malebné vesničce v Českém ráji zvané Srbsko kde máme náš permakulturní eko-ranč – farmu, máme také malý domek s bytem 3+kk a zahradou cca 600 m2. Hledáme nájemce a moc bychom si přáli, aby to byl někdo nakloněn podobnému životnímu stylu jako žijeme my k čemuž patří i to, že by jsme si vzájemně vypomohli v době dovolených nebo nemoci, abychom se od hospodaření mohli občas vzdálit.

dum1

Mapa umístění vesnice:

  • Mladá Boleslav 20 km
  • Turnov 15 km
  • Mnichovo Hradiště 15 km
  • Jičín 27 km
  • Praha (Černý Most) 68 km

dum-back

O bytu

Byt je v patře v domečku se zahradou. Má vlastní vchod a schodiště.

vlastni-vchod

Velký slunný obývák s kuchyňským koutem, částečně zařízený nábytkem (možno po domluvě odstranit). Výhled na Komárovský rybník. Dvě ložnice, koupelna s vanou a samostatné WC. Topení možné v kamnech na dřevo a/nebo elektrickými přímotopy. Rozloha bytu je celkem cca 90 m2. V přízemí domu je kancelář, kterou obývá 1-2 zaměstnanci většinou jen do 15 hodin během pracovních dní.

IMG_4934

 

IMG_4930

O zahradě

U domu je zahrada o rozloze cca 600 m2 obehnaná plotem a u plotu je vysázený živý ploz z habrů, který postupně dorůstá. Na zahradě je vrba, záhonek jahod a pár keřů rybízu a zbytek je trávník. Uvítáme ale vysázení dalších rostlin – keřů, stromů, záhonů. Zahrada je jen málo nad úrovní rybníka, takže je dobře zásobená vláhou a  vše dobře roste.

zahrada-apartment

 

terasa

O dalších možnostech

Hospodaření a chov užitečných zvířat

Nájemce bytu, který by měl zájem hospodařit, by si mohl (za symbolickou cenu) pronajmout další pozemky. Jeden pozemek je jen asi 100 m od zahrady a je to cca 7000 m2 vhodných buď k chovu koz nebo ovcí, nebo k sečení trávy, případně pěstování něčeho. Dále je možné pronajmout menší pozemky (cca do 1 ha) na pěstování zeleniny nebo jiných rostlin u nás na ranči (cca 300 m od domu). Moc bychom uvítali někoho, kdo by chtěl chovat kozy. Dříve jsme je sami měli a moc se nám po nich a také po kozím sýru stýská. Jsme schopni se o ně i postarat v případě dovolené, nemoci apod.

Dále bychom uvítali (přesněji řečeno preferovali), pokud se někdo chtěl podílet na péči a dojení naší kravičky – Jersejky. Dává spoustu mléka, děláme z ní sýry, tvaroh, máslo a jiné dobroty, ale pro jednu rodinu je toho moc a také spousta práce. Takže bychom si rádi domluvili výpomoc tak, aby obě rodiny měly hojnost mléka a bylo to oboustranně výhodné. Skvěle funkční dojičku máme a kravička je moc hodná.

Máme 3 vlastní koně a za určitých okolností by přicházelo v úvahu i ustájení dalšího koně.

Možnost přivýdělku

Dále by byla možná i placená práce na několik hodin týdně pro někoho, kdo by měl dovednosti, které potřebujeme. Určitě by se to nenašlo v jedné osobě, ale uvítali bychom práci hospodyně a někoho, kdo se dovede postarat o hospodářství a práce s tím spojené. Případně bychom také našli uplatnění pro učitele, který by pomohl našim dcerám rozvíjet jejich talenty, nebo někoho kdo se  vyzná v marketingu, angličtině, nebo třeba v programování.

Práce u nás by ale nebyla na plný úvazek a pozemky jsou svou velikostí spíše na rodiné hospodaření, takže bude třeba, aby nájemce měl ještě další zdroj příjmů. Také je dobré rovnou vědět, že naše vesnička uprostřed luk a lesů není dobře přístupná hromadnou dopravou, takže je nutné vlasnit auto. Nejbližší obchod je 6 km, supermarket 15 km, lékař 6 km, bankomat 8 km, alternativní škola 15 km (špatně dostupná autobusem), běžná škola dostupná autobusem 6 km apod.

V každém přípapadě, pokud máte chuť nám na farmě pomoci, tak si třeba jen o víkendu za pár hodin přivyděláte tak, aby se vám tím o dost snížil nájem.

Možnost sdílení kanceláře a skladových prostor

Máme také možnost sdílet kompletně zařízenou kancelář s prostorem na vedení obchodních schůzek nebo pořádání malých kurzů (do 10ti lidí) a sklad, kde je momentálně celkem dost místa. Pronajali bychom takovéhle sdílení za rozumnou cenu nebo za protislužbu.

 

 

zahrada2

 

zahrada

Děti

Pokud by se našla rodina s dětmi, uvítáme to. Sami máme 2 dcery – 11 a 13 let. V dojezdové vzdálenosti jsou alternativní školy i školky. Jsou zde i školy, které zastřeší domácí školáky.

Cena

Cena za pronánem bytu je 12 000 Kč měsíčně. V ceně je i připojení k internetu. Energie se platí dle aktuální spotřeby – elektroměr a vodoměr jsou nainstalovány.

Kontakt

Pokud máte jakékoliv otázky, nebo se chcete přijet podívat, kontatujte nás na info@ranchsrbsko.cz nebo tel. 608 476 041.

Post navigation